Дерев'яний брус - затребуваний пиломатеріал, призначений для будівництва малоповерхових будинків і оздоблювальних робіт. Є ідеальним варіантом для зведення житлових будівель, призначених для постійного проживання. Володіє набором унікальних експлуатаційних характеристик. Товщина виробу від 100 мм. Головна відмінна риса - співвідношення ширини і висоти становить один до двох або менше.

Опис і класифікація

Являє собою стругану з чотирьох граней колоду, що має поперечний переріз у формі квадрата або прямокутника. Виготовляється як з масивної деревини, так і з окремих дощок.  Сировина - якісна деревина хвойних чи листяних порід. Застосовуваний сорт колод - добірний, перший і другий. Брус із сосни є найдоступнішим варіантом за вартістю.

Залежно від способу виробництва і конструктивних особливостей брус дерев'яний розділяється на струганий, профільований, обрізний і клеєний.

Критерії класифікації:

  • ступінь обпилювання сторін - двухкантний, трьохкантний, чотирьохкантний (стандарт);
  • структура бруса - цілісна, клеєна;
  • форма перетину - квадрат, прямокутник;
  • рельєф поверхні - простий, профільований.

 Переваги дерев'яного брусу:

  • мінімальна теплопровідність;
  • чудові тепло і шумоізоляційні властивості;
  • стійкість до розтріскування;
  • екологічна чистота;
  • стійкість до механічного впливу;
  • стійкість до дії мікроорганізмів і комах.

Недолік - масивність.

Ціна бруса дерев'яного залежить від породи деревини, способу виробництва і технології обробки пиломатеріалу.

Різновиди

Струганий брус - звичайний пилений матеріал зі шліфованими поверхнями. Поставляється як природної вологості, так і в сухому стані. Прийнято ділити на два сорти: перший - пиломатеріал без будь-яких дефектів, другий - з видимими дефектами. Володіє прекрасними гідроізоляційними властивостями. Випилюється з колоди. Брус сухий струганий коштує на порядок дорожче, аніж вироби природної вологості.

Профільований брус - пиломатеріал, що володіє складним перетином і профілем (шип-паз) для зручного сполучення між собою і більш простішого монтажу. Виділяють такі типи: фінський (два бічних зуба і внутрішій майданчик), гребінка (три і більше шипів), скандинавський (зуб + шипи + майданчик). Зрощення заготовок здійснюється тільки за направленням волокон деревини. Виготовляється з масиву шляхом стругання і (або) фрезерування.

Брус обрізний - найпростіший варіант пиломатеріалів товщиною понад 100 мм, що виготовляється шляхом зняття крайок бруса з чотирьох сторін на деревообробному верстаті. Володіє шорсткою поверхнею. Недоліки: схильність до гниття, тривала за часом усадка, наявність виїмок і борозен.

Клеєний брус - пиломатеріал, виконаний з ламелей, виготовлених шляхом розпилювання колоди. Склеювання дощок проводиться під пресом. Відмінні риси: підвищена міцність, мінімальна усадка, чудові теплоізоляційні властивості.

На якість будь-якого типу бруса впливають умови його зберігання. Сухий пиломатеріал по ряду експлуатаційних характеристик відрізняється від продукції вуличного зберігання.

Даний пиломатеріал із хвойних і листяних порід деревини виготовляється в різному асортименті. Значить, можна підібрати потрібний варіант для будівництва або ремонту будинків і бань, оздоблювальних робіт або теслярських маніпуляції.

Де купити дерев'яний брус в Києві?

Наш інтернет магазин пропонує до продажу струганий і обрізний брус, виготовлений з дотриманням всіх ГОСТів і ТУ. За погодженням із замовником можливе виробництво продукції не типових розмірів і перетинів. В каталозі компаній надані всі ходові сорти даних пиломатеріалів і продукція камерної сушки.

Купити дерев'яний брус в нашій компанії можна в будь-якій кількості. Гарантуємо якість будь-якого виду бруса. Менеджери допоможуть оформити замовлення і запропонують оптимальний варіант доставки.

Пам'ятайте, що використання неякісного бруса значно ускладнить будівництво. Будинок, виготовлений з низькосортної будівельного матеріалу, не буде придатним до цілорічного проживання.Показано з 1 по 12 із 77 (всього сторінок: 7)