Обрізна дошка - популярний в будівництві деревний матеріал прямокутного перетину, товщиною не більше 100 міліметрів і її співвідношенням до ширини не менше ніж 1:2. Він простий, універсальний, має невисоку ціну і використовується майже на всіх етапах здійснення будівельних робіт.

Деккілька слів про технологію виробництва

Обрізна дошка виготовляється за допомогою простого поздовжнього розпилювання колоди або навіть з необрізної дошки. Кромки, що покриті корою, при цьому зрізаються. Власне, звідси і назва - "обрізна".

Сировиною для виготовлення служать хвойні дерева: ялина, сосна, модрина. Рідше використовуються тверді породи - бук або дуб. За товщиною матеріал може бути 50, 40 і 30 міліметрів. Довжина по прийнятим стандартам 3 і 6 метрів. Незважаючи на встановлені ГОСТом розміри існують найрізноманітніші варіанти.

При виробництві цього будівельного "напівфабрикату" може використовуватися декілька видів розпилювання: тангенціальний, радіальний і напіврадіальний. Матеріал отриманий радіальним способом вважається найкращим, однак його вихід при виробництві завжди невисокий, за рахунок чого він завжди коштує трохи дорожче.

Сфера застосування обрізної дошки

Внаслідок того, що дошка обріза через простоту виробництва має невисоку ціну, сфера її використання дуже широка. Перерахувати всі області застосування досить складно. Використовується вона як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки, не обійтися без неї при виконанні покрівельних робіт, добудови стель, перегородок, перекриттів.

Варіант використання обрізних дощок безпосередньо залежить від їх сорту, а він, в свою чергу, багато в чому визначає вартість. Матеріал вищого, 1 сорту використовується в кроквяних системах, при оздоблювальних роботах. 2 сорт по співвідношенню ціна-якість є золотою серединою, використовується при проведенні різноманітних будівельних робіт. 3 і 4 сорти краще не використовувати для важливих конструкцій, ну а 5-й підійде тільки для огорожі території.

Переваги використання обрізної дошки

Одна з найважливіших переваг перед іншими будівельними матеріалами - практичність і універсальність. При наявності досвіду, необхідного інструменту обрізна дошка може стати основою будь-якої конструкції. Крім цього матеріал володіє іншими, зовсім не зайвими властивостями:

  • екологічність;
  • дуже висока міцність;
  • легкість в обробці;
  • і що важливо - низька вартість.

Чому вартість обрізної дошки може відрізнятися

Незважаючи на дешевизну процесу отримання будівельного матеріалу, є певні моменти, через які ціна обрізної дошки може варіюватися в ту чи іншу сторону.

  • По-перше, дошка може бути вологою або сухою, виконаною з різних порід деревини;
  • По-друге, незважаючи на простоту розпилу, наявність дефектів не виключається;
  • По-третє, існує кілька сортів цього будматеріалу, цінність кожного з яких своя. Дошка обрізна строгана цінується трохи вище, ніж матеріал, який не пройшов такої обробки.

Природно, найдорожчою стане дошка обрізна першого сорту, яка не має дефектів, виготовлена ​​з найцінніших деревних порід за допомогою радіального розпилу.

Де купити обрізну дошку: швидко, якісно і вигідно

Щоб купити дошку в Києві не потрібно вивчати асортимент безлічі магазинів. Досить згадати про компанію "Дерев'яний ринок", яка існує на ринку пиломатеріалів з 1997 року.

В асортименті представлений широкий вибір самих різних матеріалів, ознайомитися з якими можна не тільки відвідуючи інтернет-ресурс, але і в реальності, в магазинах мережі.

"Дерев'яний ринок" це:

  • ціла мережа спеціалізованих магазинів в Києві і області;
  • найбільший постачальник матеріалів з натурального дерева;
  • партнер багатьох відомих будівельних компаній;
  • якість товару і повноцінна гарантія;
  • зручні способи замовлення;
  • можливість доставки товару до місця призначення не тільки в Київській області, а й по всій Україні;
  • будь-які способи оплати: безготівковий розрахунок і готівкf, накладений платіж.

Звернувшись до представників компанії "Дерев'яний ринок" кожен зможе купити обрізну дошку для благоустрою або будівництва самих різних розмірів за оптимальною ціною, яка завжди буде нижче середньоринкової. Це ще один бонус для тих, хто хоче отримати якісний будівельний матеріал і при цьому заощадити.



Показано з 1 по 12 із 52 (всього сторінок: 5)