Кріпимо дерев'яну вагонку правильно

Дерев'яна вагонка - красивий натуральний матеріал, який використовують для обробки стель і стін в саунах, заміських котеджах, міських квартирах, лазнях. Інформація про те, як правильно кріпити дерев'яну вагонку, може знадобитися в 2-х випадках: якщо потрібно виконати ремонт своїми руками або простежити за роботою будівельної фірми, наскільки ті правильно дотримуються технології. Нижче ми розповімо про всі нюанси цього питання.

Всі варіанти кріплення вагонки

Виконувати монтаж оздоблювальних дощок можна за допомогою спеціальних фіксаторів - кляймер, саморізів або цвяхів. Кожен варіант має свої плюси і мінуси, так що розберемо всі способи більш детально.

Наскрізне кріплення

Вважається найшвидшим варіантом установки вагонки, але при цьому втрачається естетика. На поверхні дошки з'являються капелюшки від кріплення. При бажанні їх можна втопити в тіло ламелей, а поглиблення закрити шпаклівкою або закрити штифтами з деревини, але і в цьому випадку кріплення залишаться помітними.

Бажано використовувати при такому способі оцинковані саморізи, так як звичайні цвяхи легко можуть розколоти дошку. У кожній ламелі заздалегідь просверліваются отвори діаметром трохи менше розмірів металовиробів. Такі кріплення також необхідні для з'єднання останньої і першої вагонки в кутах.

Прихований монтаж

Такий варіант допомагає зберегти цілою поверхню матеріалу. Як метизів використовують цвяхи з капелюшком в 5-6 см або саморізи.

Ось інструкція як кріпити дерев'яну вагонку до стелі:

  • Першу дошку ставлять шипом в кут, а після з'єднують наскрізним кріпленням. При це потрібно дивитися за вертикальним рівнем.
  • У зонах з'єднання вагонки з брусками обрешітки потрібно зробити отвори зсередини паза. Для цього слід направляти свердло під кутом 45º до робочої поверхні.
  • Далі в отриманий отвір вкручують метиз, щоб капелюшок був повністю втоплений в тіло вагонки і не заважав подальшій роботі. Якщо працюєте з цвяхами, то беріть добійник.
  • Другу ламель заганяють шипом в паз вже вмонтованої дошки, а потім процес повторюється заново.

Останню дошку слід підігнати по ширині і зафіксувати наскрізним кріпленням по краю. Після місця наскрізного кріплення можна заховати декоративними куточками.

Використання кляймерів

Металеві фіксатори кляймери теж допомагають зберегти зовнішній вигляд ламелей, але при цьому міцно закріпити їх на каркасі. При необхідності завжди можна виконати демонтаж обробної дошки. Якщо не знаєте, як кріпити дерев'яну вагонку до металевого профілю, то з кляймерами вийде набагато простіше, ніж з іншими варіантами. Монтаж простий, не потрібно заздалегідь виконувати висвердлювання отворів.

В цьому випадку фіксатори просто надягають на паз вже встановленої першої дошки, і крізь отвори на пластині з'єднуються з обрешіткою. Товщина язичка не заважає вставити в паз шип наступної дерев'яної панелі, яка кріпиться таким же чином.

Компанія «Дерев'яний ринок» - виробник пиломатеріалів, який пропонує якісну дерев'яну вагонку в Києві. Можна купити товар в інтернет-магазині з оплатою при отриманні, а доставку оформити на наступний день. Якщо є час, то можна подивитися і помацати товар в одному з 3-х магазинів в передмісті Києва.

16.02.2021