Переваги брусових будинків і види бруса, які можуть використовуватися при будівництві

Після затвердження проекту будинку наступає вирішальний етап будівництва - вибір матеріалу, з якого буде побудований будинок і брус не є винятком. Від якості підібраного бруса залежить комфортність проживання і довговічність будівлі. Сьогодні поговоримо про те, чим керуватися при виборі даного пиломатеріалу і на що слід звернути увагу в першу чергу.

Сильні сторони брусових будинків

Будівлі з бруса вважаються економічно вигідними, тому що відпадає необхідність в посиленому фундаменті через малу вагу конструкції. Брус виготовляється уніфікованих розмірів, тому будівництво просувається швидко. Правильно підібрані конструкція, гідроізоляція і просочення допомагають будівлі простояти більше 100 років. Оптимальний мікроклімат, гіпоалергенність, звуко- і теплоізоляційні властивості гарантують комфортне проживання в брусовому будинку.

Різновиди бруса

Сучасні технології вдосконалили переваги дерева і мінімізували слабкі місця, що дозволило виробляти різні типи бруса для будівель будь-якої конструкції і розміру. Вихідним матеріалом частіше служить деревина хвойних порід, дуба. Розглянутий пиломатеріал буває наступних видів:

  • пилений;
  • профільований цільний;
  • профільований клеєний.

Пиляний брус

Саме цей тип дерев'яного бруса найкраще підійде для зведення будинку. Технологія його виготовлення проста - з цільної колоди зрізається чотири канти, в результаті чого можна отримати:

  • брус квадратного перетин, який використовується для складання коробки будівлі;
  • брус прямокутного перетин - підходящий варіант для зведення перекриттів, покрівельних систем.

При виборі матеріалу перетин має велике значення: якщо для дачного будиночка підійде 100 * 100 мм, то для житлового будинку буде потрібний більший перетин.
Мінімальна ступінь обробки служить гарантом екологічної безпеки. Пиломатеріали природної вологості дають усадку, тому не зайвим буде знати, як правильно сушити брус. Для сушки пиленого бруса підходить природна просушка або імітація сушарки. Вологість не повинна перевищувати 12-15%, матеріал перед будівництвом слід зберігати в будинку для вирівнювання показників вологості.

У свою чергу, пиляний брус може бути струганим або неструганим.

Не струганий брус дає необмежені можливості при виборі оздоблювальних матеріалів. Струганий брус не потребує додаткової обробки, добре зберігає тепло, герметичний і тримає форму.

Профільований брус

Профільований брус також відмінно підійде для спорудження будинку. Його відмінність від класичного пиляного бруса - наявність кріплень типу «шип-паз». В силу подібного ускладнення виробництва, вартість такого бруса є більш високою. Але якщо ви плануєте займатися будівництвом власноруч, дана переплата буде виправдана. Профільований брус може бути як цільним, так і клеєним (складатися з декількох склеєних між собою ламелей).

Найбільший в Україні виробник пиломатеріалів компанія «Дерев'яний ринок» поставляє якісний брус для спорудження будинку. Замовлення можна оформити в інтернет-магазині, сплативши при отриманні. Щоб самостійно переконатися у високій якості представленої продукції - робіть покупки в наших магазинах «Дерев'яний ринок», розташованих в передмісті Києва.

17.02.2021